O autorze
Monika Jaruzelska - stylistka, dziennikarka, projektantka. Absolwentka polonistyki UW, studiowała również psychologię. Założycielka Szkoły Stylu. Od jesieni 2011 roku autorka "inteligenckiej kolekcji MJ" i programu "Bez Maski"www.bezmaski.pl

Anna Grodzka – bez sensacji!

Media zrobiły z Niej Dodę polskiego transseksualizmu. Dziennikarze w rozmowach z posłanką Anną Grodzką, wiceprzewodniczącą Ruchu Palikota, znacznie przekraczali granice profesjonalnej dociekliwości, czy po prostu zwykłego dobrego wychowania. Nawet Monika Olejnik w „Kropce nad i” nie wytrzymała i zapytała Panią poseł o życie seksualne (skądinąd ciekawe czy takie pytanie zadałaby np. Beacie Kempie?)

Oczywiście Anna Grodzka budziła i budzi kontrowersje i skrajne emocje, również poniekąd z własnej „winy”, bo reprezentując w Sejmie osoby transseksualne musi mówić o związanych z tym zjawiskiem problemach. Nie jest to jednak jedyne zajęcie i misja jakie ma Posłanka.


Niedawno udzieliła tygodnikowi Polityka wywiadu (rozmawiała redaktor Joanna Podgórska) o znamiennym tytule „Czasem mam dość”. Ten tekst stał się dla mnie inspirację do rozmowy. Chciałam poznać Annę Grodzką nie jako „Babę Dziwo” (ze słynnej trójaktówki Marii Jasnorzewskiej - Pawlikowskiej), ale jako polityka, wiceprzewodniczącą Komisji Kultury I Środków Masowego Przekazu. Porozmawiać bez tabloidowej sensacji. Czy się to udało, oceńcie Państwo sami.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia kolejnego odcinka „Bez Maski”. Jak zwykle zachęcam do szczerych i merytorycznych komentarzy.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...